Návrhy investice do dřevostavby

Nemáte dostatek finančních prostředků v hotovosti? Většina budoucích investorů řeší financování výstavby za pomocí hypotéky.

 

Je více možností jak tuto situaci řešit v případě, že jste se rozhodli pro výstavbu dřevostavby na klíč a koupi pozemku. 

Dřevostavby jsou již běžně zainvestovány z hypotečních úvěrů, stavebních spoření, kombinacemi hotovosti a bankovních produktů.
Chodba v dřevostavběJe také možné zastavit u banky jinou nemovitost, která slouží pro banku jako zástava a tak lze získat potřebnou výši hypotéčního úvěru. Zástava na jinou nemovitost tak může být pouze na přechodnou dobu. Po 4 - 5 měsících (ukončení výstavby) se zástava převede na Vaši rozestavěnou nebo dostavěnou novostavbu. I tak lze získat hypotéku na dřevostavby, popřípadě i stavební pozemek.

Další variantou je prodej Vašeho bytu, staršího domu či jiné nemovitosti za účelem získání investičního kapitálu pro realizaci výstavby dřevostavby.

Chybějící částku lze pak řešit hypotékou v dané potřebné výši.

Ale utržené peníze mnohdy stačí na výstavbu domu i koupi levnějšího pozemku. Většinou se tak budoucí investoři obejdou bez nutnosti hypotéky.

Váš byt či starší rodinný dům lze dát bance do zástavy, získat hypotéku a namísto prodeje Vaší zastavené nemovitosti, zastavenou nemovitost pronajímat či pak ji časem třeba prodat.

Tak se můžete stát vlastníky dřevostavby na klíč i původní nemovitosti, která se stane díky pronájmu jedním ze zdrojů Vašeho příjmu, kterým budete hradit hypotéční úvěr na Váš nový rodinný dům.

Nejčastější je variantou je, kdy žádáte o hypotéku na výstavbu dřevostavby na základě Vašeho příjmu potvrzeného od zaměstnavatele či jako podnikatel na základě daňových přiznání, obratů a zisků firmy.

Pokud jste i přes všechny uvedené příklady variant pro banku klientem, který nedosáhne

 

svými příjmy na výši požadované částky hypotéky, lze tuto situaci řešit za pomocí spoluručitele, tato osoba může být i členem Vaší rodiny, z příbuzenstva či kdokoli jiný.

 

Pozor – ne vždy Vám nejvýhodnější podmínky poskytne banka, u které máte založen mnoho let svůj účet, jak se mnozí klienti domnívali.

Pokud si budete vyjednávat hypotéku, oslovte 3 – 4 banky a porovnávejte výhodnost poskytnutého úvěru a jeho podmínek.

Často se stane, že pokud přijdete s výhodnější variantou úvěru znovu k již osloveným bankám, s údivem zjistíte, jak se začnou banky předhánět, aby Vám poskytly ještě lepší podmínky úvěru, než tomu bylo při prvním jednání s nimi či konkurencí.

Podrobně jak optimálně řešit investici do dřevostavby Vám zdarma pomůžeme vyřešit. Stačí se dohodnout na nezávazném setkání.

  • poradíme jakého odhadce na nemovitost si vybrat
  • doporučíme Vám vyřízení úvěru či hypotéky na dřevostavbu i pozemek
  • pomůžeme Vám s přípravou podkladů pro banku i odhadce

Oblíbenost dřevostaveb a banky

 

Banky již běžně nabízejí hypotéky na financování dřevostaveb, které jsou dnes hodně žádané, nyní i bez nutnosti zajištění jinou nemovitostí.

Výstavbu bungalovu či dřevostavby ještě nedávno komplikovaly administrativní kroky v bankách, které byly pozadu oproti tempu a rychlosti samotné výstavby. Naštěstí tyto problémy s prodlením jednotlivých fází plateb jsou již minulostí.

Banky dnes zohledňují a rozlišují úvěry na dřevostavby předané za 5 měsíců. Zděné domy a jejich výstavba je záležitostí někdy až dvou let.

Splácení hypotéky

 

Je dobré si poznamenat, kdy Vám končí fixace hypotéky a v předstihu se ohlédnout po jiné bance, která nabízí výhodnější úrokové podmínky nebo si vyjednat u stávající banky nové a podstatně lepší podmínky splácení dřevostavby.


Refinancováním Vaší hypotéky na dřevostavbu rodinného domu v době před skončením fixačního období může Vašemu měsíčnímu rozpočtu výrazně ušetřit desítky tisíc a v průběhu celého splácení hypotéky i statisíce korun.
Málo kdo z nás se orientuje v aktuálních nabídkách bank. Snad Vám tento článek pomohl se lépe zorientovat i v této oblasti.