Investice do dřevostavby na klíč

Dřevostavba a cena, téma diskutované na internetových portálech, s Vašimi kolegy v práci, s rodinou, s majiteli již postavených dřevostaveb. Pojďme si proto k tomuto tématu povědět více i zde. Podívejme se na cenu z různých úhlů pohledu:

  • cena stavby všeobecně
  • ceny výstavby nízkoenergetických domůDřevostavba s garáží
  • porovnání úspor provozu u různých typů rodinných domů
  • výhodnost dřevostavby oproti koupi bytu

Cena hlavním měřítkem pro výstavbu?

 

Všeobecně je známo, že většina budoucích investorů zpočátku zohledňuje především cenu za výstavbu a snaží se najít co "nejlacinější" nabídku.

 

Je ale třeba, abyste se sami sebe zeptali, co za tak nízkou cenu postavíte, jak kvalitní stavba bude.

Kde se ušetří, aby stavba byla lacinější – na kvalitě materiálu, jeho množství, jakosti?

 

Rodinný dům stavíte s tím, aby byl kvalitní, dobře se Vám v něm bydlelo a do budoucna jste nemuseli řešit důsledky ošizení při výstavbě. Nakonec většina z Vás zná přísloví: "Laciná věc je drahá". 

 

Poměr ceny a kvality by měl být vždy ve stejném poměru na miskách vah a obzvlášť to platí při výstavbě rodinného domu.

Často se Vám také může stát, že najdete na internetu dům podle Vašich představ s velmi zajímavou cenou, ale jaké pak bylo Vaše zklamání, když jste se pak dozvěděli, že cena je bez základové desky, bez DPH a zjistili jste, že k prezentované ceně musíte přičíst dalších pár sto tisíc, abyste si takový dům mohli nechat postavit.

 

Ne zřídka se stává, že v průběhu výstavby Vám stavební firma oznámí, že je potřeba ještě zaplatit za tak zvané "vícepráce", protože jaksi zapomněli některé běžné položky započítat do konečné ceny výstavby domu. Vaše zklamání a rozčarování je pak pochopitelné. Nakonec Vám účtováno mnohem víc, než bylo původně dohodnuto.

 

Zprostředkovávané ceny výstavby u nás se pohybují v příznivé cenové hladině ve srovnání s konkurenčními firmami. Především cenu máte bez skrytých plateb.

Při výstavbě jsou používány spolupracujícími stavebními firmami certifikované materiály od renomovaných dodavatelů. Nakonec se můžete přesvědčit sami o použitých materiálech při každé výstavbě. Navíc jsou pro Vás připraveny zajímavé bonusy v ceně standardního provedení výstavby.

 

Pojďme si tedy povědět více o námi prezentovaných cenách a uveďme si i pár příkladů k porovnání proč je v dnešní době výhodné být majitelem dřevostavby.

 

Cena výstavby přízemního rodinného domu typu - Bungalov je jedním z optimálních příkladů. Pohybuje se pohybuje kolem 22.500,-Kč za 1m2 zastavěné plochy dřevostavby, včetně základové desky a včetně DPH (více použité materiály a specifikace podmínek výstavby). V této uvedené cenové hladině jsou již zahrnuty bonusy navíc (komínové těleso, externí přítah venkovního vzduchu, trojskla ve všech oknech, podlahové vytápění s digitálními termostaty pro jednotlivé místnosti, GSM alarm).


Porovnání ceny dřevostavby a bytu

 

Moderní dřevostavbaUveďme si jednoduchý příklad:
Rodinný dům, jehož půdorys má rozměry 7,5m x 10,0m, bungalov, dispozičně 3+1 nebo 3+kk. Tedy přízemní, nepodsklepená stavba. Vynásobíme mezi sebou strany základové desky, výsledek je v našem příkladu Bungalov 75m2, tato výměra odpovídá "bytové jednotce" 3+1 nebo 3+kk) a tuto výměru násobíme cenou 23.700,-Kč/1m2, dostaneme se tak na částku 1.777.500,-Kč včetně DPH za investici do dřevostavby na klíč.


Pokud zvážíme, že zastavěná plocha dřevostavby na klíč je 75m2 odpovídá ploše bytu 3+1 v Praze či jiném větším městě v ČR, určitě takový byt nepořídíte. Prodej bytu 3+1 nebo 3+kk se v současné době pohybuje v průměru mezi 4.500.000 – 8.500.000,-Kč.

Je tedy jasně vidět, že úspora investice oproti koupi bytu se pohybuje ve statisících, a to zde nemluvíme o výhodách dřevostavby. Investice do vlastního bydlení je pro každého z nás zásadním krokem do budoucna, ale u dřevostavby najdete mnoho důvodů proč zvolit právě naše rodinné domy.

 

Porovnání investice do bytu a dřevostavby

 

Průměrná cena pražského bytu se pohybuje kolem 81.000,-Kč/1m2, ve  Středočeském kraji je průměrná cena bytu kolem 44.750,-Kč/1m2. Pokud nám nevěříte, přesvědčte se sami na internetových realitních portálech či stránkách s prodeji bytů.  


Kdybyste byli ochotni vydat jen poloviční cenu za 1m2 v novostavbě bytu (40.000,-Kč) a odečteme částku za výstavbu dřevostavby na klíč (23.700,-Kč), zbude Vám na nákup pěkné parcely a ještě části nového vybavení domu.

Podkrovní dřevostavbaJe pak otázkou, kdo z Vás dá přednost bydlení ve vlastním domě se zahradou s možností užívat si posezení na terase či zahradě.

Za ušetřené peníze si pořídit garážové stání nebo si koupit masážní bazén k celoročnímu využití i v zimě přímo na parcele.

Mít radost z vytvoření pěkné zahrady kolem domu apod. Dalších možností bychom našli určitě mnoho, ale to už necháme na Vás. 


 Jak začít, abychom společně s Vámi zprostředkovali výstavbu rodinného domu stavební firmou mohli jsme stanovit přesnou a závaznou cenu a to na korunu přesně? Udělejte si čas a domluvme se na nezávazném setkání, kde Vám zdarma pomůžeme zpracovat cenovou nabídku na výstavbu dřevostavby na klíč. Dohodnout se s námi můžete kdykoli telefonicky (mob.: 725 885 886) nebo přes kontaktní formulář, který najdete vpravo nahoře.

 

Věříme, že budete příjemně překvapeni poměrem ceny a kvality Vašeho bydlení v dřevostavbě.

Pokusíme se najít Vám levnější variantu výstavby dřevostavby, než Vám nabízí konkurence. Zprostředkovávané spolupracující stavební firmy mají možnosti výhodných cen stavebního materiálu se smluvními dodavateli a dodavateli stavebních materiálů.

Projdeme s Vámi zdarma návrh úspor cenové nabídky konkurence.


Investujete postupně v šesti či sedmi fázích etap výstavby. Sami vidíte, jak se Vaše investice zhodnocuje a Váš rodinný dům postupně roste.