Jak se stát vlastníky dřevostavby?

Parcela pro dřevostavbuCo vše byste měli pečlivě zvážit před výstavbou, jaké zvolit postupné kroky?

 

To vše s Vámi můžeme probrat při nezávazné schůzce.

 

Můžete sami posoudit nejvhodnější variantu dřevostavby, aby se Vám v rodinném domě bydlelo pohodlně s využitím všech výhod, které dřevostavba přináší.

 

Provedeme Vás postupně celým průběhem výstavby Vašeho rodinného domu.

Nezávazná schůzka Vám pomůže dozvědět se podrobnosti a informace o všem, co je třeba k výstavbě rodinného domu a co jste nenašli na našich webových stránkách. Orientační postup celé výstavby Vám pomůže objasnit i níže uvedená tabulka.


 

 

Nezávazná schůzka:

  • na tel. č.: 725 885 886 - Tomáš Adámek, jednatel společnosti
  • nebo využijte vpravo nahoře Kontaktní formulář.

Schůzka s námi:

  • bude nezávazná
  • nic neriskujete, setkání s námi Vás nic stát nebude
  • dozvíte se vše, co Vás zajímá, o čem uvažujete v souvislosti s výstavbou dřevostavby
  • máte-li jinou nabídku, společně ji s Vámi zdarma porovnáme
  • vypočítáme Vám možné investiční úspory
  • pomůžeme Vám s řešením výstavby rodinného domu na klíč podle Vašich představ a možností

 

Stavební pozemek

Výběr stavebního pozemku pro dřevostavbu, jeho tvar i velikost s ohledem na zastavěnou plochu rodinného domu, orientace světových stra­n, napojení rodinného domu na inženýrské sítě (voda, elektřina, plyn, kanalizace). Při koupi pozor na břemena, zástavy a jiné omezující zápisy na katastru nemovitostí. Ještě před koupí zajděte na příslušný stavební úřad, katastrální úřad a na vše se vyptejte s ohledem na výstavbu rodinného domu. Předejdete tak potížím ještě před samotnou koupí pozemku.

 

Pozor při koupi pozemku, který je potřeba vyjmout ze zemědělského půdního fondu, mohou to být zvýšené náklady o desítky až stovky tisíc korun.

Regulativa pro výstavbu

Před koupí pozemku se raději seznamte s podmínkami pro zástavbu rodinným domem a re­gulativy pro výstavbu v obci (maximální zastavěnou plo­chou na pozemku, možností stavět vámi vybraný typ rodinného domu, sklon střechy, barva střešní krytiny, tvar střechy, odstupové vzdálenosti apod.). Příslušná regulativa obdržíte na obecním úřadě, ale doporučujeme spíše spádový stavební úřad pro danou obec. Nechte si předložit na stavebním úřadě i "územní plán" pro danou obec kde pozemek chcete koupit. Zjistíte tak kde je na mapě územního plánu pozemek, o který máte zájem, zda je v obytné zástavbě a není třeba hned vedle plánována průmyslová nebo komerční zóna.

Finanční dostupnost

Zvažte své finanční možnosti pro koupi pozemku i samotnou výstavbu dřevostavby. Vždy mějte rezervu na stavbu oplocení, vybavení domu apod.

Velikost domu

Váš výběr velikosti domu se bude odvíjet od počtu členů v domácnosti, jejich potřeb, věku.

Funkčnost dřevostavby

Zohledněte počet pokojů i příslušenství v domě. Zamyslete se, zda Vám bude více vyhovovat Bungalov, rodinný dům s podkrovím, patrem.

Uspořádání rodinného domu

Vytvořte si podle sebe vnitřní uspořádání místností. Stanovte si vlastní požadavky na uspořádání jednotlivých místností. Kde bude například šatna, technická místnost, komora v blízkosti kuchyňského koutu. Podrobně pak Vaši představu upřesníme s ohledem na tvar a velikost parcely, světové strany, již postavené sousední rodinné domy, přípojné body k inženýrským sítím.

Fasáda dřevostavby

Celkový vzhled dřevostavby jeho architekto­nické členění a barevnost fasády a jeho celková vizáž z exteriéru bude odrazem Vaší osobnosti. Naše realizační stavební firmy pro Vás připravili doplňky fasád, obkladů a pomůžeme Vám vybrat si takový vzhled domu, jaký se Vám bude líbit.

Změny u typového projektu

Změny prezentovaných i jiných typových projektech? Jsou pro nás běžné. Jen málo kdy se stane, abyste se ztotožnili na 100% s vybraným typovým projektem bez úprav. Změny v návrhu dřevostavby je možné v projektu pozměnit tak, jak si budete přát, a bez navýšení ceny za projekt.

Individuální projekty

Někteří z Vás dají přednost svému vlastnímu návrhu rodinného domu. I v tomto případě Vám vyjdeme vstříc. Vypracujeme společně s Vámi kompletní projekt na míru.