Jak se stát vlastníky dřevostavby?

Parcela pro dřevostavbuCo vše byste měli pečlivě zvážit před výstavbou, jaké zvolit postupné kroky?

 

To vše s Vámi můžeme probrat při nezávazné schůzce.

 

Můžete sami posoudit nejvhodnější variantu dřevostavby, aby se Vám v rodinném domě bydlelo pohodlně s využitím všech výhod, které dřevostavba přináší.

 

Provedeme Vás postupně a zprostředkujeme Vám celý průběh výstavby Vašeho rodinného domu.

Nezávazná schůzka Vám pomůže dozvědět se podrobnosti a informace o všem, co je třeba k výstavbě rodinného

 

domu a co jste nenašli na našich webových stránkách. Orientační postup celé výstavby Vám pomůže objasnit i níže uvedená tabulka.


 

 

Nezávazná schůzka:

  • na tel. č.: 725 885 886 - Tomáš Adámek, jednatel společnosti
  • nebo využijte vpravo nahoře Kontaktní formulář.

Schůzka s námi:

  • bude nezávazná
  • nic neriskujete, setkání s námi Vás nic stát nebude
  • dozvíte se vše, co Vás zajímá, o čem uvažujete v souvislosti s výstavbou dřevostavby
  • máte-li jinou nabídku, společně ji s Vámi zdarma porovnáme
  • vyhodnotíme spolčně s Vámi možné investiční úspory
  • pomůžeme Vám s řešením výstavby rodinného domu na klíč podle Vašich představ a možností

 

Stavební pozemek

Poradíme Vám s výběrem stavebního pozemku pro dřevostavbu, společně posoudíme jeho tvar i velikost s ohledem na zastavěnou plochu rodinného domu, orientace světových stra­n, napojení rodinného domu na inženýrské sítě (voda, elektřina, plyn, kanalizace). Při koupi pozor na břemena, zástavy a jiné omezující zápisy na katastru nemovitostí. Ještě před koupí zajděte na příslušný stavební úřad, katastrální úřad a na vše se vyptejte s ohledem na výstavbu rodinného domu. Předejdete tak potížím ještě před samotnou koupí pozemku.

Regulativa pro výstavbu

Před koupí pozemku se raději seznamte s podmínkami pro zástavbu rodinným domem a re­gulativy pro výstavbu v obci (zastavěnost pozemku bývá obvykle 30% ze celkové plochy pozemku, možností stavět vámi vybraný typ rodinného domu, sklon střechy, barva střešní krytiny, tvar střechy, odstupové vzdálenosti od hranic pozemku ale i již stojících staveb na sousedních pozemcích

apod.). Příslušná regulativa obdržíte na obecním úřadě, ale doporučujeme spíše spádový stavební úřad pro danou obec. Nechte si předložit na stavebním úřadě i "územní plán" pro danou obec, kde pozemek chcete koupit. Zjistíte tak, kde je na mapě územního plánu pozemek, o který máte zájem, zda je v obytné zástavbě a není třeba hned vedle plánována průmyslová nebo komerční zóna.

Finanční dostupnost

Zvažte své finanční možnosti pro koupi pozemku i samotnou výstavbu dřevostavby. Vždy mějte rezervu na stavbu oplocení, vybavení domu, vedlejší stavby které zamýšlíte apod.

Velikost domu

Váš výběr velikosti domu se bude odvíjet od počtu členů v domácnosti, jejich potřeb, věku.

Funkčnost dřevostavby

Zohledněte počet pokojů i příslušenství v domě. Zamyslete se, zda Vám bude více vyhovovat Bungalov, rodinný dům s podkrovím, patrem.

Uspořádání rodinného domu

Vytvořte si podle sebe vnitřní uspořádání místností. Stanovte si vlastní požadavky na uspořádání jednotlivých místností. Kde bude například šatna, technická místnost, komora v blízkosti kuchyňského koutu. Podrobně pak Vaši představu upřesníme s ohledem na tvar a velikost parcely, světové strany, již postavené sousední rodinné domy, přípojné body k inženýrským sítím.

Fasáda dřevostavby

Celkový vzhled dřevostavby jeho architekto­nické členění a barevnost fasády a jeho celková vizáž z exteriéru bude odrazem Vaší osobnosti. Spolupracující stavební firmy pro Vás připravili doplňky fasád, obkladů a pomůžeme Vám vybrat si takový vzhled domu, jaký se Vám bude líbit.

Změny u typového projektu

Změny prezentovaných i jiných typových projektech? Ano, pomůžeme Vám i s optimálním uspořádáním podle Vašich potřeb. Jen málo kdy se stane, abyste se ztotožnili na 100% s vybraným typovým projektem bez úprav. Změny v návrhu dřevostavby je možné v projektu pozměnit tak, jak si budete přát, a bez navýšení ceny za projekt.

Individuální projekty

Někteří z Vás dají přednost svému vlastnímu návrhu rodinného domu. I v tomto případě Vám vyjdeme vstříc. Zprostředkujem s projektantem Vámi vybraný kompletní projekt na míru.