Vlastnosti použitých materiálů

Okna a okenní parapety

Německý profilový systém GEALAN S8000 IQ. Plastová okna bílá, výplň izolační TROJSKLO k = 0.78 W/m2K. Parapety vnější pozinkový lakovaný plech a vnitřní parapety plast, bílé. V projektech s francouzským oknem barva bílá, izolační TROJSKLO k = 0.78 W/m2K.

Vstupní dveře

Vstupní dveře plastové bílé s kováním a bezpečnostní vložkou. Německý profilový systém GEALAN S8000 IQ

Interiérové dveře

Interiérové dveře ERKADO, plné hladké, prosklení dle Vašeho výběru - bez doplatku, 2x dveře v pouzdře - v ceně standardu.

Obložková zárubeň a vrchním kováním.

Střešní konstrukce a krytina dřevostavby

Střešní konstrukce obvykle z příhradových vazníků. Venkovní palubkový podhled s impregnací dle základního vzorníku "SOKRATES". Střešní krytina - KM BETA. Přesah střechy 60 cm. Pochozí lávka na půdě.

Strop a zateplení

Sádrokarton 12,5mm v závěsu na příhradových vaznících, parofólie, 300mm minerální vata.

Dešťové svody a okapy

Dešťové okapy a svody, značky "SATJAM", zakončené 100mm pod horní hranou základové desky.

Elektroinstalace

Elektroinstalaci v dřevostavbě dodáváme v základním provedení s rozvaděčem, včetně kompletace zásuvek a vypínačů, bez vývodu vně rodinného domu, bez svítidel. Pozinkový bleskosvod. Nad rámec doplnění dle Vašeho přání (vývody el. na terasy, zpevněné plochy, ovládání vrat, čerpadel, apod.). Elektroinstalace podle platných ČSN. Zásuvky a vypínače, bílé Tango. Vývody světel ukončeny objímkou na žárovku. Elektroměr a přípojka nejsou součástí dodávky dřevostavby.

Vodovod a odpady

Voda i odpady v plastu. Umyvadlo v koupelně, toaleta, příprava přívodu vody a odpadů na kuchyňský dřez, myčku nádobí. Vana nebo sprchový kout - napojení rozvodů na studenou i teplou vodu a na odpady. Toaleta - napojení na vodu a odpad. Vodoměr a přípojka nejsou součástí dodávky.

Topení dřevostavby

Topení elektrické podlahové, topný kabel s digitálními termostaty, elektrický boiler "DZD DRAŽICE" o objemu 125l. 

Vytápění pomocí komínového tělesa je projektováno u každé dřevostavby na klíč jako alternativní způsob a je součástí standardního vybavení, lze tedy vytápět i krbovými kamny či krbem (nejsou součástí dodávky).

Podlahy

Tepelná izolace - podlahový polystyren 120mm, betonový potěr a samonivelační stěrka. Podlahové krytiny: chodba, předsíň, toaleta, koupelna - dlažba, ostatní místnosti - plovoucí podlahy, lina nebo koberce, dle Vašeho výběru podle katalogu standardního vybavení rodinného domu.

Sanita

Výrobce JIKA nebo LYRA, v bílé barvě, řada NEO

Kuchyň

Studená a teplá voda, odpady. Osazuje se technologickými rozvody v místech podle Vašeho přání a s ohledem na výběr Vámi zvoleného kuchyňského vybavení.

Koupelna

Vana akrylátová 170cm s chromovanou sprchovou pákovou baterií. Porcelánové umyvadlo 55cm s chromovanou pákovou baterií. Stojaté WC se splachovací nádržkou kombi. Přívod vody a odpadu pro pračku.

Strop a stěny dřevostavby v interiéru

Stěny Fermacell 12,5mm a stropy sádrokarton 12,5mm, penetrace  a 2x bílý nátěr.

Přístup na půdu

Půdní sklápěcí schody, dispozičně přístup obvykle z chodby rodinného domu. Pochůzí lávka.

Fasáda dřevostavby

Zvenku jsou dřevostavby obloženy polystyrénem 100mm jako další izolační vrstva skladby stěny, dále výztužná vrstva - perlinka, stěrková omítka. Výsledný vzhled dřevostavby je k nerozeznání od rodinných domů z klasických materiálů. Fasáda je omyvatelná. Ve standardním provedení nejsou v ceně zahrnuty doplňky fasád. Zrnitost fasády 1.5mm - výrobce WEBER.

 

Veškeré údaje v tomto popisu jsou orientační, mohou se změnit dle Vašich upřesnění a požadavků.