Realizace Rubín 229 Interiér Rubín 229 Studie Rubín 229


Realizace rodinného domu: Rubín 229

Dřevostavba - technologie výstavby

Sloupková technologie výstavby


- difúzně uzavřená konstrukce, opláštění vnější i vnitřní deskou Fermacell, vnitřní stěna s instalační dutinou

  Řez stěnou - STANDARD Fermacell

 

Dřevěné sloupkové konstrukce rodinných domů jsou osvědčenou stavební metodou, která je využívána již desetiletí. Lehký nosný systém umožňuje vytvářet i atypické provedení v interiéru i exteriéru dřevostavby.

Vnitřní konstrukce příček jsou většinou nezávislé na hlavní konstrukci rodinného domu, což umožňuje variabilitu dispozic - uspořádání místností.

 

Nosné stěny dřevostavby jsou základním nosným prvkem. KVH hranoly rozměrů 160x40mm z předsušeného smrkového řeziva a lepených konstrukčních profilů, hladká povrchová úprava.

 

Obvodová stěna vyplněna izolační minerální vatou 160mm, vnější a vnitřní opláštění konstrukce je na zvolené technologii výstavby.

 

Vnitřní příčky z obou stan opláštěné deskou Fermacell s izolační výplní minerální vaty.

 

Používaná technologie výstavby zaručuje dokonalou stabilitu konstrukce dřevostavby a zajišťuje vysokou odolnost a dlouhodobou životnost.

 

Stropní konstrukce Bungalovů tvoří sádrokarton v závěsu na příhradových vaznících, parofólie, zaklopeno vrstvou izolační minerální vaty 300mm.

 

Klempířské prvky SATJAM, stavebnicový komínový komíny od českých výrobců, jak komíny klasické, tak venkovní nerezové.

Střešní krytina KM BETA.

 

Technické vybavení dřevostavby

  • rozvody vody a kanalizace v plastu
  • zařizovací předměty dle standardu dřevostavby nebo dle Vašeho výběru
  • vytápění elektrické podlahové - samostatné topné okruhy pro jednotlivé místnosti - ovládíní digitálními termostaty.
  • Jako alternativní zdroj komínové těleso ve standardním provedení výstavby (krbová kamna nebo krb - nejsou součástí dodávky)
  • elektroinstalace: nad rámec standardního provedení, možnost počítačových rozvodů, slaboproudu, audio a video rozvody
  • zabezpečovací systém GSM alarm - zdarma

Samotná výstavba rodinného domu, montáž přímo na stavbě obvodové konstrukce i příček je rychlá a způsob technologe umožňuje snadnou instalaci inženýrských sítí v instalační dutině (voda, plyn, kanalizace, elektřina).


Rodinný dům je realizován zprostředkovanou stavební firmou dle Vašeho zadání podle typového či vlastního projektu s ohledem na regulativa příslušného stavebního úřadu a obce.

 

Časový horizont od zahájení samotné výstavby do předání rodinného domu na klíč je 4 až 5 měsíců - podle velikosti dřevostavby.

 

Je nutné počítat přibližně měsíc a půl na projekční přípravy, 30 dní na vyjádření dotčených orgánů ke stavbě a 30 dnů ke schválení "Ohlášky stavby" příslušným stavebním úřadem.

 

Pokud se jedná o stavbu rodinného domu nad 150m² zastavěné plochy, bude se jednat o "Stavební povolení", lhůta pro stavební úřad je pak 60 dnů.

 


Sloupková technologie výstavby