Realizace Rubín 229 Interiér Rubín 229 Studie Rubín 229


Realizace rodinného domu: Rubín 229

Dřevostavba technologie výstavby

Sloupková technologie výstavby


- difúzně uzavřená konstrukce, opláštění vnější i vnitřní deskou Fermacell, vnitřní stěna s instalační dutinou

  Řez stěnou - STANDARD Fermacell

 

Dřevěné sloupkové konstrukce rodinných domů jsou osvědčenou stavební metodou, která je využívána již desetiletí. Lehký nosný systém umožňuje vytvářet i atypické provedení v interiéru i exteriéru dřevostavby.

Vnitřní konstrukce příček jsou většinou nezávislé na hlavní konstrukci rodinného domu, což umožňuje variabilitu dispozic - uspořádání místností.

 

Nosné stěny dřevostavby jsou základním nosným prvkem. KVH hranoly rozměrů 160x40mm z předsušeného smrkového řeziva a lepených konstrukčních profilů, hladká povrchová úprava.

 

Obvodová stěna vyplněna izolační minerální vatou 160mm, vnější a vnitřní opláštění konstrukce je na zvolené technologii výstavby.

 

Vnitřní příčky z obou stan opláštěné deskou Fermacell s izolační výplní minerální vaty.

 

Používaná technologie výstavby zaručuje dokonalou stabilitu konstrukce dřevostavby a zajišťuje vysokou odolnost a dlouhodobou životnost.

 

Stropní konstrukce Bungalovů tvoří sádrokarton v závěsu na příhradových vaznících, parofólie, zaklopeno vrstvou izolační minerální vaty 300mm.

 

Klempířské prvky SATJAM, stavebnicový komínový komíny od firmy Schiendel - vnitřní komín UNI PLUS a venkovní komín nerez Kerastar. Střešní krytina KM BETA.

 

Technické vybavení dřevostavby

  • rozvody vody a kanalizace v plastu
  • zařizovací předměty dle standardu dřevostavby nebo dle Vašeho výběru
  • vytápění elektrické podlahové - samostatné topné okruhy pro jednotlivé místnosti - ovládíní digitálními termostaty. Jako alternativní zdroj komínové těleso ve standardním provedení výstavby (krbová kamna nebo krb - nejsou součástí dodávky)
  • elektroinstalace: nad rámec standardního provedení, možnost počítačových rozvodů, slaboproudu, audio rozvody
  • zabezpečovací systém GSM alarm - zdarma

Samotná výstavba rodinného domu, montáž přímo na stavbě obvodové konstrukce i příček je rychlá a způsob technologe umožňuje snadnou instalaci inženýrských sítí v instalační dutině (voda, plyn, kanalizace, elektřina).


Rodinný dům je realizován dle Vašeho zadání nebo dle typového či vlastního projektu s ohledem na místní podmínky a regulativa příslušného stavebního úřadu a obce.

 

Časový horizont od zahájení samotné výstavby do předání rodinného domu na klíč je 4 až 5 měsíců - podle velikosti dřevostavby.

 

Je nutné počítat přibližně měsíc na projekční přípravy, 30 dní na vyjádření dotčených orgánů ke stavbě a 30 dnů ke schválení "Ohlášky stavby" příslušným stavebním úřadem.

 

Pokud se jedná o stavbu rodinného domu nad 150m² zastavěné plochy, bude se jednat o "Stavební povolení", lhůta pro stavební úřad je pak 60 dnů.

 


Sloupková technologie výstavby