Neplatíte příliš za pojištění domu?

Pojistka a dřevostavebyZákladem je určitě mít pojištěnou "střechu nad hlavou". Měl by to být jeden z prvních Vašich kroků po dostavbě dřevostavby a její kolaudaci. Občas přijde některý z přírodních živlů a pak v televizních novinách vidíme škody, které byly způsobeny. K nepochopení však je, že někteří majitelé domů pojištěni nejsou a opravy pak musí řešit z vlastní kapsy nebo půjčkami od bank.

 

Před podpisem pojistné smlouvy prostudujte důkladně podmínky, částky za pojistná plnění a na co vše se vztahují.

Preferujte raději uzavření smlouvy na pobočce pojišťovny před uzavíráním smluv u Vás doma. Někteří makléři v terénu nejsou příliš zdatní a jde jim hlavně o provizi z Vaší pojistné smlouvy.

 

Před uzavřením pojistné smlouvy si doma v klidu důkladně pročtěte smluvní podmínky. Nemáte např. pojištění zbytečně nadhodnocené? Nebo naopak podhodnocené? Teprve potom zajděte znovu do pojišťovny smlouvu uzavřít (ptejte na to, co Vám není jasné v podmínkách smlouvy, případně ještě upravte částky pojistného plnění).

 

Pokud by nastala pojistná událost, bude plnění pojišťovny kráceno (jestliže bude pojištění zbytečně vysoké) v opačném případě nedosáhnete ani na celkovou obnovu majetku.

                 

Překontrolujte, zda neuzavíráte některá pojištění duplicitně.

 

Dřevostavba Opál 5148