realizace Ametyst 181Interiér Ametyst 181Studie Ametyst 181


Realizace rodinného domu: Ametyst 181

 

Komín v ceně každé naší dřevostavby

 

KomínV každé z postavených dřevostaveb na klíč máte již v ceně standardního provedení komín, který je připraven na napojení krbu nebo krbových kamen

 

Komíny jsou realizačními firmami dodávány od renomovaných dodavatelů na českém trhu. Tím je zaručena prvotřídní kvalita.

 

Díky tomuto (alternativnímu) zdroji vytápění v dřevostavbě se Vám nikdy nestane, že při výpadku dodávky elektrického proudu budete bez tepla.

 

Ve standardní výstavbě je provedeno podlahové vytápění elektrickým topným kabelem. Ať již ale budete mít ústřední topení na elektrický či plynový kotel, vždy je používáno čerpadlo na elektrický pohon, které pohání vodu v topném okruhu. Při výpadku elektřiny byste tak zůstali bez tepla.

 

V takovém případě stačí zprovoznit krb či krbová kamna a dál si užívat pohody bydlení.

Někteří majitelé si zatopí jen tak pro pohodu v krbu či kamnech, jiní topí častěji a tak jejich náklady na topnou sezónu ještě více minimalizují.

 

Komíny v průběhu let prošly dlouhým vývojem a dnes splňují i ta nejpřísnější kritéria bezpečnosti a spolehlivosti. V dnešní době komín, který je součástí dřevostavby představuje pro své majitele i jistotu a nezávislost každoročního nárůstu cen dodavatelů energií. Topení dřevem nebo jiným obnovitelným a dostupným palivem je investicí nejen v současnosti, ale především i do budoucnosti.

 

Standardní dodávka - komíny od firmy Schiendel

 

Dodavatelem a zároveň výrobcem komínů a jejich komponentů byla zvolena firma, která vyvíjí a testuje v této oblasti již více než 65 let. Z nabídky firmy Schiedel jsme pro Vás vybrali dva typy komínových těles:

 • vnitřní komín UNI PLUS – vnitřní keramická vložka, zadní odvětrání, třísložkový komínový systém
 • venkovní komín KERASTAR – nerezový plášť, tepelná izolace, keramická vložka, třívrstvý systém   

     Schiedel UNI PLUS - dům řez                         Schiedel UNI PLUS - komín řez                   Schiedel UNI PLUS - skladba                   Schiedel KeraStar - pohled komplet                                    Schiedel KeraStar - komín řez                          Schiedel KeraStar - pohled z venku

              

 

Rozdíl mezi sálavými a konvekčními kamny

 

Krbová kamna v dřevostavběPojďme si nyní povědět víc o kamnech, která si budete chtít opatřit do dřevostavby. Již nadpis ukazuje na dva druhy systému topení. Volba je na Vás a Vašem rozhodnutí.

 

Konvekční kamna

 

Konvekční kamna jsou dvouplášťová. Ve spodní části kamna nasávají studený vzduch do prostoru mezi dva pláště kamen. Zde se vzduch ohřeje a stoupá vzhůru. Ve vytápěném prostoru se tak vytváří přirozená cirkulace vzduchu. Sklem dvířek dochází k výhřevu sáláním.

 

 • přes otevřené dveře vyhřejí rovnoměrně celou dřevostavbu velmi spolehlivě a rychle
 • nižší teplota povrchu pláště kamen (okolní rozestavění nábytku, bezpečnější pro děti)
 • teplo z těchto kamen je nejstálejší a rovnoměrnější, tento typ do dřevostavby doporučujeme
 • kamna jsou náročnější na samotnou výrobu a tím pochopitelně i vyšší cena

Sálavá kamna v dřevostavbě

 

Sálavá kamna mají pouze jeden plášť. Oheň ohřeje stěny kamen, teplo je Krb v dřevostavběvyzařováno přímo do prostoru kolem. K přímému sálání samozřejmě dochází i přes skleněnou výplň kamen. Tento typ kamen doporučujeme těm z Vás, kteří si chtějí především vytvořit pohodu v obývacím pokoji s příjemným posezením.

 

 • zdroj tepla pro vytápění místností v dřevostavbě
 • vysoká teplota povrchu kamen
 • intenzivnější a příjemnější teplo
 • vyhřejí prostor rychleji, díky jedné vrstvě pláště kamen
 • nerovnoměrné šíření tepla v místnosti
 • cena kamen je oproti konvenčním nižší