Studie Ametyst 112                Realizace Ametyst 112Interiér Ametyst 112


Realizace rodiného domu: Ametyst 112

Podlahové vytápění v dřevostavbě

 

Většina klientů požadovala vytápění podlahové. Jednak nechtěli být omezováni  při rozmisťování  nábytku, nechtěli si design obytných místností kazit deskovými radiátory. Mladé páry navíc tento způsob vytápění preferovaly z důvodu, aby děti hrající si v domě neprochladly od studených podlah.

Víte, že spotřeba podlahového topení je pouhých 43 - 45% z celkové spotřeby provozu nízkoenergetické dřevostavby? Sledováno bylo měřením spotřeby na různých typech rodinných domů výrobcem Fénix několik let.

 

Proto bylo zařazeno podlahové vytápění do standardního provedení výstavby (zahrnuto v ceně výstavby).

 

Podlahové vytápění je realizováno topným kabelem, který je umístěn v samostatném okruhu pro každou místnost samostatně.

 

Topný kabel je uložen v tepelně vodivém materiálu a snadno se instaluje i do atypických či tvarově nestandardních ploch.

Každá místnost má svůj samostatný topný okruh s digitálním dotykovým termostatem, který je založen na intuitivním ovládání. Funkce jsou přehledné a snadné, tím se zvyšuje i komfortní využití vytápění na nejoptimálnější teplotu každé místnosti.

Výhodou podlahového vytápění v rodinném domě je i stoupající teplo ke stropu. U vytápění deskovými radiátory teplo cirkuluje a tak je nevyšší teplota u tropu místností, naopak nejvyšší teplota u podlahového vytápění je u podlahy a u stropu nejnižší. Viz obrázek.

 

Můžete shlédnout video pokládky a instalace topného kabelu, termostatu, čidla teploty v podlaze. Video Vám přiblíží celý proces až po finální pokládku podlahové krytiny. 

 

Podlahové vytápění

 

Instruktážní video k termostatu TFT

 

V tomto videu se můžete seznámit s programovatelným dotykový termostatem TFT, který je instalován v každé místnosti pro ovládání teploty podlahového vytápění.

Intuitivní a jednoduché rozhraní dotykového displeje termostatu. Rychlé, snadné a přehledné nastavení požadovaných funkcí při optimalizaci komfortu pro podlahové vytápění a díky tomu i minimalizace provozních nákladů.