Studie Ametyst 112                Realizace Ametyst 112Interiér Ametyst 112


Realizace rodiného domu: Ametyst 112

Podlahové vytápění v dřevostavbě

 

Většina klientů požadovala při zprostředkování realizace výstavby vytápění podlahové. Jednak především mladí klienti nechtěli být omezováni  při rozmisťování nábytku, nechtěli si design obytných místností "kazit" deskovými radiátory. Jiní především mladí klienti tento způsob vytápění preferovaly z důvodu, aby děti hrající si v domě neprochladly od studených podlah.

Víte, že spotřeba podlahového topení je pouhých 43 - 45% z celkové spotřeby provozu nízkoenergetické dřevostavby? Sledováno bylo měřením spotřeby na různých typech rodinných domů výrobcem Fénix několik let.

 

Proto bylo zařazeno podlahové vytápění do standardního provedení výstavby (zahrnuto v ceně výstavby).

 

Podlahové vytápění je realizováno topným kabelem, který je umístěn okruhu pro každou místnost samostatně.

 

Topný kabel je uložen v tepelně vodivém materiálu a snadno se instaluje i do atypických či tvarově nestandardních ploch.

 

Každá místnost má svůj samostatný topný okruh s digitálním dotykovým termostatem, který je založen na intuitivním ovládání.

Funkce jsou přehledné a snadné, tím se zvyšuje i komfortní využití vytápění na nejoptimálnější teplotu každé místnosti.

 

Výhodou podlahového vytápění v rodinném domě je i stoupající teplo ke stropu. U vytápění deskovými radiátory teplo cirkuluje a tak je nevyšší teplota u tropu místností, naopak nejvyšší teplota u podlahového vytápění je u podlahy a u stropu nejnižší. Toto znázorňuje níže zveřejněný obrázek.

 

Můžete shlédnout video pokládky a instalace topného kabelu, termostatu, čidla teploty v podlaze. Video Vám přiblíží celý proces až po finální pokládku podlahové krytiny. 

 

Podlahové vytápění

 

Instruktážní video k termostatu TFT

 

V tomto videu se můžete seznámit s programovatelným dotykový termostatem TFT, který je instalován v každé místnosti pro ovládání teploty podlahového vytápění.

Intuitivní a jednoduché rozhraní dotykového displeje termostatu. Rychlé, snadné a přehledné nastavení požadovaných funkcí při optimalizaci komfortu pro podlahové vytápění a díky tomu i minimalizace provozních nákladů.